NicePlace aicina izzināt un izbaudīt viduslaiku Livoniju

 

Pateicoties Zanes kādreizējai aktīvajai dalībai Baltijas viduslaiku festivālu organizēšanā, NicePlace savā ziņā ir kļuvuši par Livonijas viduslaiku vēstures rekonstrukcijas aktīviem atbalstītājiem :) Tālab ar prieku ziņojam, ka interesentiem tagad ir pieejami ne tikai atsevišķi vēstures norisēm vairāk vai mazāk veltīti pasākumi, bet ikviens ir laipni gaidīts „Geidānmuižā” (Āraišos), lai pats izjustu un izbaudītu Livoniju viduslaikos.

 

„Geidānmuiža” ir Turaidā līdz 2010. gada rudenim bijušās viduslaiku apmetnes Godesverdera turpinājums. Apzinot jauno, ieplānotajam viduslaiku Livonijas muižas kompleksam paredzēto vietu, un pētot senas kartes un vietvārdus, Andris Geidāns ar biedriem atklāja, ka tā atrodas pašā viduslaiku Livonijas Cēsu pils novada Geyden (Geidānu) pagasta centrā. Šo sakritību viņi nevēlējās ignorēt, un kopš pārvākšanās brīža tagadējā darbības vieta tika nodēvēta par Geidānmuižu.

 

„Geidānmuižas” piedāvātās vēsturiskās aktivitātes ir Āraišu un Livonijas viduslaiku vēsturiskais mantojums tuvplānā: rīki un ieroči darbībā, viduslaiku transporta līdzeklis − zirgs, zobencīņas paraugdemonstrējumi, viduslaiku kara bruņas, kaujas tehnikas, šaujamieroči un aplenkuma ierīces. Dienas īpašajam spirdzinājumam: pēc autentiskām viduslaiku receptēm autentiski pagatavotu, īpašu ēdienu un dzērienu degustācija atbilstoši viesu vēlmēm.

 

„Geidānmuiža” darbojas visas nedēļas dienas, bet lūgums pirms ciemošanās piezvanīt un pieteikt apmeklējumu. Iespējams iegādāties arī dāvanu kartes.

Brauciet un izbaudiet vai uzdāviniet šādu iespēju kādam citam!

 

Vairāk par apvienību vēsturiskiaktīvs.lv un viņu piedāvājumiem uzziniet http://www.vesturiskiaktivs.lv/

 

 

Geidanmuizha Geidanmuizha Geidanmuizha Geidanmuizha

 

 

< ATPAKAĻ